Aktualne informacje
Przedszkolny konkurs plastyczny ?W krainie bajki i baśni? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka Anetta Śliwowska   

Przedszkolny konkurs plastyczny ?W krainie bajki i baśni? zgromadził prace 35 uczestników. Jury miało niełatwe zadanie, aby spośród nich wyłonić  zwycięzców. Po długich naradach werdykt brzmiał następująco:

  • kategoria 3-4- latki

I miejsce: Natalia Lewoc

II miejsce: Helena Trzpis

III miejsce: Bartosz Jan Łuckiewicz

Wyróżnienia:

Hanna Ramotowska

Aleksandra Borzęcka

Oliwia Dobrzyńska

  • kategoria 5-6- latki

I miejsce: Maria Popławska

Maja Bączek

II miejsce: Łucja Obrycka

III miejsce: Emilia Jabłońska

Wyróżnienia:

Magdalena Lewandowska

Michał Ochocki

 

Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział!

 
Wyjazd do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 4 w Białymstoku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Wyjazd do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 4 w Białymstoku był bez wątpienia najbardziej emocjonującym wydarzeniem w ostatnim czasie, a odbył się 19 maja 2016 r. Dzieci od rana wcielały się w role strażaków, budowały hełmy z klocków i gasiły pożary. Nie mogły doczekać się spotkania z prawdziwymi strażakami. Kiedy już nadszedł upragniony moment, z przejęciem słuchały opowiadań oprowadzającego nas strażaka, oglądały sprzęt gaśniczy i ratowniczy, przymierzały mundur bojowy, zwiedzały wóz oraz- co sprawiło najwięcej frajdy- gasiły wyimaginowany pożar wodą z hydronetki. Tym sposobem każdy przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak.

Jak bardzo ważnym w życiu przedszkolaków było to spotkanie, pokazały słowa jednego z chłopców, który w drodze powrotnej z obrażoną miną, powiedział: ?ja chcę z powlotem do stlazaków?. Niestety- najbliższa okazja dopiero za rok.

 
Przedszkolny etap konkursu recytatorskiego ?O złotą różdżkę dobrej wróżki? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Przedszkolny etap konkursu recytatorskiego ?O złotą różdżkę dobrej wróżki? odbył się 18 maja 2016 r. Uczestnicy- pokonując tremę- dzielnie deklamowali wiersze przed zgromadzoną publicznością. Decyzją jury do gminnego etapu, przeszli:

Grupa ?Kasztanki?:

Oliwia Zofia Dobrzyńska

Aleksandra Borzęcka

Grupa ?Sówki?:

Amelia Jaroszko

Jan Sic

Grupa ?Pszczółki?:

Maja Bączek

Jakub Lipski

Amelia Wojewódzka

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

 
W zdrowym ciele zdrowy duch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Sawicka   

Kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci w  dobie częstego ograniczania aktywności do korzystania z telewizji, Internetu i komputera, wydaje się mieć ogromne znaczenie.  W naszym przedszkolu spotkanie o tej tematyce miało miejsce 13 kwietnia 2016 r. Oprócz Kasztanków, Sówek i Pszczółek, nie mogło na nim zabraknąć osoby ściśle związanej z tematyką zdrowotną, czyli Pani Pielęgniarki Małgosi Stasiewicz. Jej pojawienie się wywołało ogromne zdziwienie na twarzach dzieci-Pani Pielęgniarka miała na sobie bardzo dziwny strój. Na szczęście dzieci z łatwością odgadły, co omyłkowo na siebie nałożyła i pomogły jej wrócić do tradycyjnego wyglądu. Po przybliżeniu dzieciom specyfiki pracy pielęgniarki, Pani Małgosia zaprosiła je do udziału w quizie wiedzy o zdrowiu. Uczestnicy z wszystkich drużyn wzorowo odpowiadali na pytania, co w efekcie doprowadziło do zakończenia rywalizacji remisem. Kolejna konkurencja miała na celu zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki losowały obrazki spod sylwety olbrzymiego jabłka, a później wspólnie z Panią Pielęgniarką umieszczały je na odpowiednim poziomie piramidy zdrowego żywienia. Ostatnie zadanie wymagało nie lada sprawności- przedszkolaki brały udział w konkurencjach sportowych, z którymi oczywiście bez trudu sobie poradziły.

Dzieci we wszystkich konkurencjach spisały się znakomicie, a w nagrodę częstowały się swoimi ulubionymi owocami. Pomiędzy konkurencjami każda z grup przeprowadzała przygotowaną przez siebie zabawę ruchową, a całe spotkanie zakończyło się wręczeniem Kasztankom, Sówkom i Pszczółkom dzbanków z pysznym, świeżo wyciśniętym sokiem marchewkowo-jabłkowym. Na zdrowie!

 
"Pinokio" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zawadzka   

06.04.2016r. grupa "Sówki" 02 wzięła udział w spektaklu muzycznym "Pinokio" według opowiesci Carlo Collodi. Spektakl odbył się na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dzieci ponownie doświadczyły piękna muzyki poważnej - granej przez orkiestrę symfoniczną wkomponowaną w grę aktorów i kukiełek. Całość sprawiła, że dzieci realnie przeżywały losy tytułowego bohatera. Wyjazd zakończyliśmy spacerem po szklanych schodach i szklanych balkonach Opery.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 26
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto