Aktualne wydarzenia
Występ Jarzębinek

26 października Dziecięcy Zespół Ludowy Jarzębinki, wystąpił w świetlicy w Koplanach. Zespół został zaproszony przez panią Bożenę Cylko, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym, na podsumowanie projektu „Balsam dla duszy małych i dużych” . Publiczność żywo reagowała na popisy młodych artystów. Dla niektórych z nich był to pierwszy tak poważny występ. Na zakończenie zespół wraz z opiekunami p. Mariolą Sagun, Agnieszką Skarżyńską,  p. Janem Sagunem oraz rodzicami został zaproszony na pyszny poczęstunek. Wszystkie przysmaki wykonały panie uczestniczące w projekcie. Wszystkich ucieszył spontaniczny występ „Koplanianek” a  chętni zostali jeszcze na pokaz pt. „Taniec ognia”. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy własnym transportem przywieźli dzieci do Koplan.

 
Zespół "Jarzębinki" odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku

Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki”  odwiedził dzieci przebywające w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Podczas spotkania pod hasłem „Mikołajki na ludowo” Jarzębinki zaprezentowały pieśni i tańce ludowe z Podlasia, a następnie zabawę muzyczno – ruchową o Świętym Mikołaju. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a w oczach rodziców delikatne łzy wzruszenia. Większość przybyłych pacjentów z ochotą wzięło udział we wspólnych pląsach. Na koniec spotkania Jarzębinki w mikołajkowych czapkach przekazały dzieciom prezenty – materiały papiernicze, książki, kredki, mazaki, kolorowanki oraz ozdoby świąteczne ufundowane przez nich samych oraz Szkolne Koło Caritas.

Spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń i przeżyć. Mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o chorobie i bólu, a my poczuliśmy ciepło w naszych sercach, widząc jak wielką radość sprawiliśmy innym.

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

 

 
„Jarzębinki” i Barwy Folkloru 2017

10 maja 2017r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru”. Jest już tradycją, że podczas imprezy nasz zespół prezentuje program artystyczny, składający się z piosenek i tańców ludowych. I tym razem piękne stroje, śpiew i taniec wzbudziły zainteresowanie gości.

 
Występ „Jarzębinek” dla Babć i Dziadków

17.01.2017 r. nasz zespół zaprezentował się podczas szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Jak zwykle licznie przybyli Seniorzy z radością oklaskiwali występy swoich wnuków, a dzieci wyśpiewały i wytańczyły radosne życzenia i wdzięczność swoim Dziadkom.

 
„Jarzębinki” na Dniu Nauczyciela

13.10.2016 r. dzieci z zespołu miały możliwość w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom muzyczne życzenia. Wyrazem wdzięczności i szacunku był jarzębinkowy bukiet złożony na ręce pani Dyrektor.

 
„Jarzębinki” i Barwy Folkloru

23.05.2016 r. nasz zespół wystąpił podczas uroczystości podsumowania VI Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru”, organizowanego w naszej szkole. Zaprezentowaliśmy kilka tańców i piosenek przed przybyłymi laureatami z 12 szkół naszego regionu, a także gośćmi, współorganizatorami i sponsorami konkursu. Pokazaliśmy, że krzewienie sztuki ludowej w naszej szkole jest bardzo żywe i różnorodne.

 
Polonez w wykonaniu Jarzębinek Plus

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja po raz pierwszy wystąpiły dziewczęta ze starszej grupy tanecznej Jarzębinek. 3 maja 2016 r. tancerki zaprezentowały poloneza - polski taniec narodowy- do muzyki Wojciecha Kilara. Starsze Jarzębinki zadebiutowały na scenie Ośrodka Kultury w Juchnowcu, uświetniając gminne obchody ważnego dla wszystkich Polaków święta narodowego.

 
Nasze „Jarzębinki” znów wyróżnione !

Kolejny raz zespół  Jarzębinki został  nominowany do Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2015”. Tym razem nasz szkolny zespół został nominowany w kategorii wydarzenie. Podczas piątej,  jubileuszowej gali, która odbyła się 30 stycznia 2016 roku, opiekunowie zespołu odebrali pamiątkowy dyplom. Była to już druga nasza nominacja, ale jak to się mówi „do trzech razy sztuka”. Kolejne nominacje i nagrody już za niecały rok. Cieszymy się, że kolejny raz wysiłek dzieci, opiekunów i starania dyrekcji zostały docenione.

Dziękujemy!

 
II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą

17 stycznia 2016r. Dziecięcy Zespół Ludowy  Jarzębinki wziął udział w II Ekumenicznym Spotkaniu

z Kolędą, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach.

Zespół zaprezentował kolędy i pastorałki oraz pieśni ludowe. Nasz występ jak zwykle wzbudził zachwyt licznie zgromadzonej, znamienitej publiczności. Jak co roku dzieci z naszej szkoły pamiętały o mieszkańcach DPS  i przygotowały laurki oraz życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.