List do Rodziców
Wpisany przez Dyrekcja   

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice naszych uczniów!

Minął kolejny rok nauki i pracy. Chcielibyśmy poinformować Państwa o najważniejszych sprawach szkoły, podzielić się i sukcesami, i problemami.

Rok 2013/2014 był bardzo bogaty w różnorodne wydarzenia: jesienią uczestniczyliśmy w Rodzinnym biegu po zdrowie, zimą świętowaliśmy Wigilię w szkole oraz Dzień Babci i Dziadka, a wiosną spotkaliśmy się na Festynie „Postaw na rodzinę”. Pamiętaliśmy o rocznicach patriotycznych i wspólnie je kultywowaliśmy, odbyło się także wiele różnorodnych konkursów. Wiele radosnych zdarzeń miało miejsce w klasach – wycieczki, wyjazdy, ogniska, dyskoteki
– wszystko to integrowało uczniów. Uczestniczyliśmy w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła współpracy”, którego celem było włączenie uczniów i rodziców w życie szkoły. Szkoła otrzymała również wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu” za działalność popularyzującą aktywność fizyczną.

 

Wielokrotnie sięgaliśmy po laury gminne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Największe tegoroczne sukcesy to zdobycie I miejsca w rankingu Ogólnopolskiego Projektu „Gramy w Radę, damy radę” przez grupę uczniów kl. III gimnazjum w składzie: Anna Badalian, Edyta Domaszuk, Marlena Felczuk, Aleksandra Jaroszuk, Monika Korzeniecka, Dominika Zubrzycka, Jakub Kosiński, Bartłomiej Olchowik, Jakub Perkowski, Jakub Półtarzycki, Karol Szymański. Pragniemy pogratulować uczniom, którzy zostali laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Dawidowi Kuleszy (matematyka), Karolowi Szymańskiemu (chemia) oraz Aleksandrze Jaroszuk (język rosyjski). W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014” wyróżnienia otrzymali Dominik Markiewicz i Monika Korzeniecka, a w „Kangurku Matematycznym 2014” Kacper Muszyński i Sebastian Szoda. Grand Prix Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej „Srebrny wiek” zdobyła Aleksandra Jaroszuk. Na poziomie województwa I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym „Kliio 2014” uzyskała Agata Brzozowska. Katarzyna Wojszko nagrodzona została I miejscem w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa…”, Katarzyna Malinowska – II m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rodzinie, Kinga Woźniuk – II m., a Weronika Stasiewicz – III m. w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły. Grupa uczennic: Aleksandra Gierej, Marta Kowalczuk i Agnieszka Ostrowska wywalczyły II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Młodzi organizatorzy turystyki” dla młodzieży gimnazjalnej województwa podlaskiego.

Z radością przekazujemy Państwu informację, że absolwenci gimnazjum (klasy III) wspaniale napisali egzamin gimnazjalny. Był to dobry rocznik uczniów, którzy wkładali wiele pracy i aktywnie brali udział w wielu dodatkowych zajęciach. Wysiłek uczniów i nauczycieli został nagrodzony. Średnie z egzaminów są bardzo wysokie, wyższe od wyników krajowych i wojewódzkich. Wszystkich nas to ogromnie cieszy i jest dowodem na to, że przy chęciach i pracy uczniów oraz odpowiedniej motywacji do nauki ze strony rodziców,  można wypracować dobre wyniki także i w szkole wiejskiej.

Osiągnęliśmy także wiele sukcesów sportowych. Najwięcej, jak co roku, zebrali uczniowie należący do Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amator”. Drużynowo w Podlaskiej Lidze Badmintona uplasowali się na II miejscu, zdobyli III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona UKS w Zamościu oraz III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Asów w kategorii „Żaczki”. W indywidualnej klasyfikacji Podlaskiej Ligi Badmintona Anna Zalewska zdobyła I, Kinga Zalewska II, a Martyna Olechnicka i Edyta Domaszuk – III miejsce. Na arenie ogólnopolskiej znana jest sekcja zapasów naszego klubu sportowego, w tym roku „Amator” otrzymał III miejsce w ogólnopolskim rankingu na najlepszy UKS. Wielokrotnie czołowe miejsca na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywali nasi zapaśnicy: Karol Stasiewicz, Mateusz Trofimczuk, Marcin Bieluczyk i Karol Walicki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Ogromnie cieszą nas plany związane z infrastrukturą szkoły. Po zdobyciu Kolorowego Boiska Władze Gminy zdecydowały o kontynuacji zagospodarowywania terenu i w najbliższych miesiącach rozbudowany zostanie kompleks sportowy – powstanie drugie boisko, trybuny, bieżnie, kort tenisowy. Ponadto w nowym roku szkolnym otrzymamy nową pracownię komputerową, która zastąpi tę sprzed kilkunastu już lat. Planowane są także prace związane z budową sieci internetowej w części gimnazjalnej oraz drobne remonty w całym budynku.

Uczniowie klas O-III wyróżniający się w nauce:

 

01 – wych.

p. Dorota Ogonowska

Julia Kiszycka

Klara Śliwowska

Maja Ziółkowska

Zuzanna Orłowska

Julia Skórak

02 – wych.

p. Anetta Śliwowska

Artur Całkowski

Marcin Domaszuk Karolina Bieryło

Daria Litwińczuk

Filip Zajkowski

 

03 – wych.

p. Anna Skorulska

 

Agata Łajewska

Natalia Lewoc

Julia Dawidowicz

Damian Popławski

Sebastian Miluski

 

04 – wych. Katarzyna Popławska

Gabriela Gąsiorowska Amelia Kazimierczuk

 

 

Kl. I a – wych.

p. Anna Truskolawska

 

Karolina Kusznierczuk

Wiktor Zalewski

Gabriela Bieryło

Marcin Mińczuk

Julia Katarzyna Krasowska

Tomasz Macutkiewicz

Maja Sieńko

Natalia Sobolewska

Kacper Konopka

Aleksandra Trzeciak

 

Kl. I b – wych.

p. Mariola Sagun

 

Radosław Białowąs

Julia Rudczuk

Kamil Żółkowski

Artur Zapisek

Anna Głowacka

Franciszek  Korzeniecki

Aleksandra Gilewska

 

Kl. II a – wych.

p. Małgorzata Dzitowska

 

Zuzanna Kulesza,

Mateusz Nowakowski

Łukasz Kiszycki

Weronika Mielech

Sebastian Mróz

Jagoda Radziewicz

Dominika Sołtan

Laura Rachela Kieroń

 

 

Kl. II b – wych.

p. Agnieszka Skarżyńska

 

Natalia Cylwik

Julia Kozak

Aleksandra Orzełek

Anna Bieryło

Natalia Korytkowska

 

 

Kl. III a   – wych.  p. Agata Brzósko

 

Julia Korzeniecka, Szymon Piszczatowski,

Kacper Szczytko, Sylwia Oksztul,

Aleksandra Frankowska, Karolina Domaszuk

 

Kl. III b  – wych. p. Monika Bielska

 

Kacper Muszyński, Aleksandra Kuczyńska,

Sebastian Szoda, Szymon Zajkowski,

Oliwia Grabowska

 

Najlepsi uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej w r. szk. 2013/2014:

 

Kl. IV a – wych.

p. Sylwia Naliwko

 

Jakub Skarżyński – 5,73

Igor Makarski – 5,36

Weronika Stasiewicz – 5,09

Natalia Mościcka – 4,91

Maciej Sacharzewski – 4,91

Martyna Olechnicka – 4,82

Olga Śliwowska – 4,82

Kl. V a – wych.

p. Małgorzata Skwarko

Kamila Kulesza – 5,09

Piotr Błoszyński – 5,27

Kinga Woźniuk – 5,45

Kl. VI a – wych.

p. Iwona Szczerbińska

Julia Grzywińska – 5,64

Joanna Kuczyńska – 5,36

Agata Brzozowska – 5,18

Błażej Lewko – 5,0

Dawid Sobolewski – 5,0

Kl. IV b – wych.

p. Katarzyna Chrościcka

Martyna Filipczuk – 5,45

Julia Cylwik – 5,38

Łukasz Żółkowski – 5,27

Klaudia Rudczuk – 5,18

Rafał Kowalczuk – 5,0

Kl. V b – wych.

p. Alicja Borchert

Dominika Sałacińska – śr. 5,55

Przemysław Sacharzewski – śr. 5,45

Izabela Zalewska – śr. 5,36

Maciej Bieryło – śr. 4,91

Julia Jaroszewicz – śr. 4,82

Gabriela Matyga – śr. 4,82

Kl. VI b – wych.

p. Agnieszka Kosińska

Krystian Półtarzycki –   5,55

Dawid Kulesza –  5,27

Piotr Skarżyński – 5,18

Michał Andruk – 4,82

Patrycja Filipczuk – 4,82

Marta Zalewska – 4,82

Najlepsi uczniowie gimnazjum w r. szk. 2013/2014:

 

Kl. I A  – wych.

p. Iwona Gisztorowicz

 

Aleksandra Dziwińska – 5,07

Marta Kowalczuk – 5,0

Magdalena Turecka – 5,0

 

Julia Redlińska – 4,86

Luiza Szaruta – 4,79

 

Kl. II A  – wych.

p. Dorota Staleńczyk

 

Chrościcki Kamil – 5,43

Kondraciuk Sebastian – 4,93

 

Kl. III A – wych.

p. Katarzyna Mosiej

Anna Badalian – 5,61

Monika Korzeniecka – 5,61

Dominika Zubrzycka – 5,22

Sylwia Litwiejko – 5, 17

 

Bożena Lubecka – 4,78

Jakub Patryk Półtarzycki – 4,78

Dawid Klej – 4,83

Karol Lewko – 4,94

Kl. I B – wych.

p. Marek Borchert

Angelika Kuczyńska – 5,29

Julita Izabela Markiewicz – 5,93

Agnieszka Ostrowska – 5,79

 

Aleksandra Kuczyńska – 4,93

Maria Maliszewska – 4,86

 

Kl. II B  – wych.

p. Monika Żochowska

 

Dominik Markiewicz – 5,86

Julia Woźniuk – 5,21

 

Kl. III B  – wych.

p. Małgorzata Wiska-Koszykowska

Aleksandra Jaroszuk – 5,72

Edyta Domaszuk – 5,50

Marlena Felczuk – 5,50

Jakub Kosiński – 5,50

 

Adrian Kuczyński – 4,94

Bartłomiej Olchowik – 4,89

Bartosz Ziółkowski – 4,83

Sylwia Wysocka – 4,76

GRATULUJEMY!

 

W przyszłym roku szkolnym w szkole obowiązywać będą dotychczasowe zasady dotyczące stroju i obuwia szkolnego. Prosimy Rodziców i Uczniów o respektowanie tych zasad. Wykaz podręczników na r. szk. 2014/2015 będzie dostępny na stronie internetowej szkoły www.zsj.home.pl od 1 lipca 2014 r. Uczniowie klas I szkoły podstawowej otrzymają bezpłatne podręczniki w ramach projektu MEN.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom

życzymy miłych wakacji i wspaniałego wypoczynku!

DYREKTOR

mgr Barbara Klimaszewska

WICEDYREKTOR

mgr Teresa Radziewicz