UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 223. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W ramach projektu „Gramy w radę, damy radę” Nowa Przyszłość przygotowała gminną uroczystość z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, która 3 maja 2014 r. rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów przeszli na cmentarz w Juchnowcu Kościelnym, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Uczestniczyły w niej m.in. władze samorządowe, kościelne oraz szkolne, a także poczty sztandarowe. W lokalnych miejscach pamięci narodowej – przy pomniku poległym za Wiarę i Ojczyznę i pomniku żołnierzom Wojska Polskiego poległym w wojnie polsko-bolszewickiej – okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Krzysztof Marcinowicz oraz ksiądz dziekan Andrzej Kondzior. Dalsza część obchodów odbyła się w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, gdzie można było obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez Nową Przyszłość, w której uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Zgromadzeni goście otrzymali biało-czerwone kotyliony. Prowadzący uroczystość – Marlena Felczuk i Jakub Perkowski – przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej doniosłość dla historii Polski. Całość wzbogaciła recytacja wielu utworów poetyckich, a także piękne pieśni wykonane przez chór prowadzony przez p. Iwonę Dudzik oraz wzruszające piosenki śpiewane przez utalentowane laureatki Konkursu Pieśni Ojczystej – trzy uczennice ze szkoły w Juchnowcu. Na koniec Nowa Przyszłość zaprosiła do udziału w ankiecie dotyczącej potrzeby organizowania uroczystości z okazji świąt państwowych. 5 maja 2013 r. program artystyczny przygotowany na gminną uroczystość został zaprezentowany społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.