IV Powiatowy Konkurs „Barwy Folkloru” 2014
Wpisany przez J. Sagun, M. Skwarko, A. Radziewicz i M. Sagun.   

W kwietniu 2014r. odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu „Barwy Folkloru”. Jej współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Konkurs wspierali również sponsorzy: ChM w  Lewickich, Bank spółdzielczy w Juchnowcu Górnym, KFC ul. Branickiego oraz Piekarnia Szydłowscy w Choroszczy.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ZS w Juchnowcu Górnym i ZS w Kleosinie.

Na konkurs wpłynęły 52 prace, w tym 38 prac w kategorii wycinanka ludowa oraz 14 prac w kategorii haft krzyżykowy.

Jury w składzie: Anna Radziewicz, Małgorzata Skwarko, Jan Sagun przyznało
15 nagród i 10 wyróżnień.

I miejsca:

Julia Kozak                       kl. II (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Skarżyński Jakub             kl. IV (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Skarżyński Piotr               kl. VI (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

Dominika Zubrzycka       kl. III Gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Uczennica                        kl. III Gim. (haft) ZS w Kleosinie

II miejsca:

Patryk Lewko                  kl. III (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Nina Supruniuk               kl. IV (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Weronika Stasiewicz       kl. IV (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

Agnieszka Ostrowska      kl. I Gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Sebastian Ostrowski        kl. III Gim. (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

III miejsca:

Łukasz Muszyński          kl. III (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Olga Śliwowska              kl. IV (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Olga Śliwowska              kl. IV (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

Anna Badalian                 kl. III Gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

Beata Kajewska               kl. III Gim. (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

Wyróżnienia (wycinanki):
ZS w Juchnowcu Górnym:
Dominika Motoszko kl. III, Kacper Muszyński kl. III, Szymon Zajkowski kl. III,  Weronika Stasiewicz kl. IV, Anna Szumska kl. III Gim., Adrian Kuczyński kl. III Gim.,

ZS w Kleosinie: uczennica  kl. III Gim.

 

Wyróżnienia (haft):
ZS w Juchnowcu Górnym:
Piotr Bieryło kl. III Gim., Patrycja Nazar kl. III Gim. Sylwia Litwiejko kl. III Gim.,