Wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie recytatorsko - fotograficznym "Smaki dzieciństwa"
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

27. 03. 2014 r. uczennice klasy IIIa gimnazjum reprezentowały naszą szkołę na Wojewódzkim konkursie recytatorsko - fotograficznym "Smaki dzieciństwa" poświęconym poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Anna Sidor wyrecytowała wiersz pt. „Kiedy przyjdziesz”, Dominika Zubrzycka zaprezentowała utwór „Był czas hipocentaurów”, Julia Żyłkowska wystąpiła z wierszem „Westchnienie”. Recytatorki długo zgłębiały tajniki poezji poety, który zginął w czasie Powstania Warszawskiego, mając zaledwie dwadzieścia trzy lata. Udział konkursie był niepowtarzalną okazją do spotkania z piękną poezją K. K. Baczyńskiego. Wiersze poety są bowiem zapisem niezwykłych przeżyć, genialnej wrażliwości i talentu człowieka na miarę Juliusza Słowackiego. Anna Sidor została wyróżniona przez komisję za recytację wiersza „Kiedy przyjdziesz”

Wiem, że przyjdziesz, noc będzie rozgrzana,

duszna ciszą i płomieniem bzowym;

kwiaty wiosny niosąc na kolanach

spłyniesz ciszą i ciszą mnie zgubisz...

Może przyjdziesz w rozkrzyczane rano,

strzelisz gwiazdą w słoneczniany spokój,

strzelisz sercem w duszę słońcem zlaną

w niespodzianym, dziwnym jakimś roku.

Może będzie deszcz o szyby dzwonił

na falistym morzu ukojeniem,

może powiesz mi, co walka z życiem,

może powiesz mi, co Jest cierpienie.

Może będzie deszcz o szyby dzwonił,

światło będzie piorunem się wiło

(w dali kroki zdyszanej pogoni).

Wiem, że przyjdziesz, wiem, że powiesz: Miłość...