Mistrzostwa Zespołu Szkół w Scrabble 2014
Wpisany przez Marek Muszyński, Anna Kieczka   

Po raz drugi odbyły się naszym zespole szkół  indywidualne i drużynowe mistrzostwa w Scrabble. Wzięło w nich udział szesnaście osób, tworzących osiem dwuosobowych zespołów reprezentujących klasy szóste szkoły podstawowej i wszystkie klasy gimnazjum. Każdy z graczy rozegrał po trzy partie, a całe zawody trwały około dwóch godzin. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali nauczyciele bibliotekarze, Anna Kieczka i Marek Muszyński.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Karol Lewko  z kl. IIIA, odniósł 3 zwycięstwa, zdobywając 413 małych pkt. Drugie miejsce zajął Sebastian Roszkowski z kl. IIB, który odniósł 3 zwycięstwa i zdobył 364 małych pkt. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Muszyńska z kl. IA, odniosła 2 zwycięstwa i zdobyła 479 małych pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół kl. IIIA (Karol Lewko, Anna Sidor), 5 zwycięstw, 776 małych pkt., na drugim miejscu uplasował się zespół kl. IIA (Kamil Chrościcki, Sebastian Roszkowski), 5 zwycięstw 684 małych pkt., trzecie miejsce zajął zespół kl. IB (Aleksandra Gierej, Agnieszka Ostrowska), 3 zwycięstwa 780 małych pkt.

Mistrzostwa odbyły się w piątek 21.02.2014 r. w bibliotece szkolnej, w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.