AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ TERESKI

Na przełomie grudnia i stycznia Nowa Przyszłość przygotowywała się do przeprowadzenia akcji charytatywnej, która była jednym z tematów w zadaniu 4. stanowiącym dla wszystkich nie lada wyzwanie. 21 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym drużyna zorganizowała akcję charytatywną na rzecz Tereski – ośmioletniej dziewczynki z Afryki (ur. w Rwandzie), którą szkoła adoptowała 16.03.2012 r. w ramach akcji „Adopcja Serca”. Bez wsparcia finansowego Tereska nie mogłaby się kształcić i godnie żyć, dlatego Nowa Przyszłość postanowiła ją wesprzeć. Podczas akcji, która była skierowana do uczniów naszej szkoły oraz przede wszystkim do starszego pokolenia będącego bohaterem tego dnia, członkowie grupy sprzedawali pocztówki przygotowane specjalnie na Dzień Babci i Dziadka oraz różne przedmioty wykonane z modeliny przez uczniów klas IV-VI sp oraz I-III gimnazjum. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dziadków i babć, uczniów, a także ich rodziców (Rada Rodziców podeszła do starań grupy z ogromnym zrozumieniem). Za wykonanie projektu drużyna, jako jedyna, uzyskała maksymalną ilość punktów oraz wyróżnienie KORESPONDER. Wszystkim, którzy wsparli akcję, Nowa Przyszłość serdecznie dziękuje za okazane serce.

Zachęcamy do obejrzenia filmików stworzonych podczas realizacji przedsięwzięcia:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=LZX66s1-Qtc
  2. http://www.itvjuchnowiec.com.pl/infusions/fusion_tube/view.php?cat_id=2&video_id=37