TAK POWSTAWAŁA SZLACHETNA PACZKA

TAK POWSTAWAŁA SZLACHETNA PACZKA

13.11.2013 r. w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbyło się spotkanie Nowej Przyszłości z przedstawicielami Szkolnego Koła Caritas i ich opiekunem – p. M. Jabłońską. Zespół przedstawił rozmówcom główne cele projektu „Gramy w radę, damy radę”. Zaproszeni wysłuchali prezentacji grupy, a także wyrazili chęć podjęcia współpracy, np. w ramach akcji Szlachetna Paczka. I tak zaczęła się nasza wspaniała przygoda z tworzeniem prezentu dla rodziny z okolicy. Członkowie Nowej Przyszłości i Szkolnego Koła Caritas połączyli siły w zbiórce pieniędzy oraz produktów potrzebnych do przygotowania paczki. Na stronie szkoły oraz na facebooku Nowej Przyszłości została opublikowana ulotka z listą wybranych produktów potrzebnych wybranej przez nas rodzinie. 2 grudnia odbyło się spotkanie z uczniami naszej szkoły promujące akcję Szlachetna Paczka. 4 grudnia 2013 r. – pod opieką p. A. Pućkowskiej, szkolnego pedagoga i opiekuna Szkolnego Koła Caritas – rozpoczęło się wielkie pakowanie… - sortowanie produktów, umieszczanie ich w pudełkach, które zostały oklejone kolorowym papierem, oraz numerowanie paczek. Tak powstała Szlachetna Paczka. Wszystkim szlachetnym ludziom, którzy przyczynili się do jej powstania, dziękujemy z całego serca.