Wigilia w szkole
Wpisany przez Małgorzata Jabłońska   

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, gromadzą bliskich i przyjaciół.
Jak co roku cała społeczność szkolna spotkała się z zaproszonymi gośćmi, by wspólnie świętować cud Bożego Narodzenia.Cieszymy się, że piękna tradycja „Wigilii w szkole” gromadzi tylu życzliwych przyjaciół szkoły.Tego dnia z rana odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów i rodziców z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, potem wspólnie spożyliśmy przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystościach świątecznych na sali gimnastycznej, których wspomnienie na długo pozostanie w naszych sercach. Pod batutą pani Iwony Dudzik wystąpiła Dominika Zubrzycka z piosenką świąteczną oraz Zespół Instrumentalny, prezentując tradycyjne polskie kolędy.Rodzina państwa Kiszyckich wykonała kolędę prawosławną. W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy na najładniejszą szopkę, bombkę świąteczną, najładniejszy stroik świąteczny i gwiazdę kolędniczą. Laureaci otrzymali nagrody. Pani dyrektor Barbara Klimaszewska złożyła dzieciom, gościom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, do których dołączył także Samorząd Uczniowski i zaproszeni goście. Prawdziwą niespodziankę przygotowała pani wicedyrektor Teresa Radziewicz wraz z uczniami klas IV i V. Mogliśmy obejrzeć tradycyjne „Herody” w nieco odświeżonej wersji. Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o oryginalny tekst „Herodów”, które w ubiegłym wieku przygotowywali mieszkańcy naszej parafii. Część artystyczną zakończyły Jasełka w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej pod czujnym okiem  ks. Wiesław Kuleszy. Po uroczystości zaproszeni goście wraz ze wszystkimi pracownikami szkoły udali się na spotkanie opłatkowe, na którym nie zabrakło wspólnej modlitwy, życzeń, śpiewu kolęd i tradycyjnych wigilijnych potraw.