I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

Uczennice klasy IIa gimnazjum Anna Sidor i Dominika Zubrzycka reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim podsumowującym działania związane z priorytetem MEN „Wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych”.

Anna Sidor zajęła I miejsce, prezentując wiersz Ewy Lipskiej „Dom dziecka”. Gratulujemy! Uczennica kl. IIa gim. wywarła wielkie wrażenie na komisji konkursowej sugestywną interpretacją wiersza Ewy Lipskiej.

Konkurs odbywał się w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Recytatorom towarzyszyło motto zaczerpnięte z twórczości Ryszarda Kapuścińskiego: Boję się świata bez wartości podkreślające priorytety konkursu: rodzina, tolerancja, bezpieczeństwo. Ania i Dominika miały też niecodzienną okazję spędzenia czasu w atmosferze słowa poetyckiego interpretowanego w sposób artystyczny.