Barwy Folkloru 2013
Wpisany przez Jan Sagun   

23.05.2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu „Barwy Folkloru” 2013. Na konkurs wpłynęły 102 prace (56 wycinanek i 46 haftów krzyżykowych) z sześciu szkół z terenu naszego powiatu.  Jury konkursu nagrodziło prace następujących uczniów:

I miejsca: Patrycja Kuczyńska kl. III (haft), Agnieszka Ostrowskakl.VI (wycinanka), Karolina Szczytko kl. V (haft), Anna Badalian kl. III gim.( wycinanka) - ZS w Juchnowcu Górnym, Aleksander Tworkowski kl. I - ZS w Kleosinie (wycinanka), Sylwia Ściepuk kl. III gim.(haft) ZS w Turośni Kościelnej

II miejsca: Martyna Filipczuk kl. III (wycinanka),Michał Andruk kl. V (wycinanka), Patrycja Gierej kl. V (haft), Karolina malinowska kl. III gim. (wycinanka), Adrian Kuczyński kl. II gim. (haft)- ZS w Juchnowcu Górnym, Adam Kondrat kl. I(haft) - ZS w Kleosinie

III miejsca: Jagoda Radziewicz kl. I (wycinanka), Izabela Litwiejko kl. V (haft), Anna Muszyńska kl. VI (wycinanka), - ZS w Juchnowcu Górnym, Magdalena Porowska kl. III (haft) SP nr 2 w Łapach,Monika Siennicka kl. II gim. (haft), Daria Muszyńska kl. III gim. ( wycinanka) – ZS w Turośni Kościelnej

Wyróżnienia: Weronika Stasiewicz kl. III, Dominika Sałacińska kl. IV, Kamil Turecki kl. V, Natalia Sztulc kl. V, Jan Muszyński kl. I gim., Sylwia Litwiejko kl. II gim., Edyta Domaszuk kl. II gim., Elżbieta Gawinek kl. III gim., Bartłomiej Jastrzębski kl. III gim.,  Szymon Kuczyński kl. III gim., Dominika Kołodziejczyk kl. III gim.- ZS w Juchnowcu Górnym, Kamila Kowalko kl. I, Wiktoria Hryniewicka kl. I, Lan Anh Nguyen Tat kl. III – ZS w Kleosinie, Magdalena Murawska kl. IV –SP w Kruszewie, Patrycja Pogorzelska kl. VI - SP w Złotorii, Aleksandra Komenda kl. IV - SP nr 2 w Łapach, Urszula Bukłaha kl. III gim. – ZS w Turośni Kościelnej.

Galę podsumowania konkursu uświetnił występ działającego w naszej szkole zespołu ludowego „Jarzębinki”. Współorganizatorami konkursu i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Sponsorami konkursu byli: Firma ChM w Lewickich, Selgros w Białymstoku, KFC ul Branickiego w Białymstoku, BS w Juchnowcu, Piekarnia Szydłowscy w Choroszczy. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok!