Konkurs Recytatorski im. Sylwii Chorąży 2013
Wpisany przez Marek Muszyński   

W czwartek 16 maja w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla uczniów gimnazjum. Jury w składzie: p. Teresa Radziewicz (przewodnicząca), p. Anna Kieczka i p. Marek Muszyński (członkowie) wysłuchali recytacji osiemnastu gimnazjalistów. Zgodnie z regulaminem prezentowali oni wiersze poetów z regionu Podlasia. Etap szkolny znanego i cenionego konkursu zdominowały klasy drugie gimnazjum, to właśnie z nich jurorzy wprezentantów do finału konkursu, który odbędzie się 23.05.2013 r. w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Są to (w  kolejności alfytypowali reabetycznej): Edyta Domaszuk , Aleksandra Jaroszuk, Marlena Felczuk (wszystkie z kl. IIB), Jakub Półtarzycki, Anna Sidor, Julia Żyłkowska (wszyscy z kl. IIA). Tym recytatorom (zob. zdjęcie poniżej) należą się gratulacje i wsparcie duchowe podczas finału.