Wojewódzki konkurs recytatorsko – fotograficzny „Poetyckie krajobrazy”
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   

11 kwietnia 2013 r. uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim konkursie recytatorsko – fotograficznym „Poetyckie krajobrazy” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Grupa gimnazjalistów w składzie: Sebastian Roszkowski, Karol Walicki-kl.Ia,

Ewa Kowalska, Dominik Markiewicz, Patrycja Zajkowska-kl.Ib, Edyta Domaszuk, Marlena Felczuk-kl.IIb, Anna Badalian, Anna Sidor-kl. IIa zaprezentowała przed komisją wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej.

Młodzi miłośnicy poezji przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Katarzyny Mosiej i Moniki Żochowskiej. Ich zadaniem było wybranie i przygotowanie recytacji jednego wiersza polskiej noblistki. Największą popularnością cieszył się tomik poetycki pt. Milczenie roślin.

Cele konkursu to: popularyzowanie twórczości noblistki Wisławy Szymborskiej, zainteresowanie młodzieży przyrodą ożywioną i nieożywioną Polski i naszego regionu, promowanie piękna Polski i regionu, rozbudzanie pasji recytatorskich i fotograficznych, pogłębianie humanistycznych zainteresowań uczniów oraz ich uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Wszyscy uczestnicy zmagań recytatorskich otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki, a przede wszystkim mieli okazję posłuchać wierszy Wisławy Szymborskiej i przebywać wśród tych, którzy lubią poezję.