Konkurs na jajko a'la Faberge
Wpisany przez Barbara Cylwik   

W poniedziałek 25 marca 2013 r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu na jajko a'la Faberge. Konkurs polegał na wykonaniu jajka w stylu Faberge, wzorując się na znakomitych arcydziełach mistrza Faberge, wykonywanych na polecenie cara dla swojej małżonki. Gimnazjaliści przynosili swoje prace do 22 marca. Efekt przerósł oczekiwania. 48 pięknych jajek a'la Faberge zachwyca wszystkich, którzy je oglądają. Jury w składzie: p. Anna Radziewicz, p. Iwona Dudzik, p. Agata Brzósko, p. Małgorzata Dzitowska, p. Małgorzata Jabłońska, p. Jan Sagun, p. Małgorzata Dakowicz, p. Monika Żochowska i p. Barbara Cylwik ( jako organizator w funkcji sekretarza bez prawa głosu ) miało ogromny problem z wyborem najładniejszych. Ostatecznie nagrodzono ich wyjątkowo dużo. Z przyjemnością ogłaszam wyniki:

I  miejsce zajęli: Paweł Sobolewski  z kl. III A i Kamil Chrościcki  z kl. I A

II  miejsce jury przyznało: Jakubowi Póltarzyckiemu  z kl. II A i Elżbiecie Gawinek z kl. III A

III  miejsce przypadło:  Małgorzacie Olendzkiej  z kl. III B, Annie Silwon  z  kl. III B oraz Aleksandrze Harasimczuk  z kl. II B

W związku z dużą ilością prac jury nie miało wyjścia i przyznało kilka wyróżnień. Autorzy wyróżnionych projektów to:

Bartłomiej Jastrzębski  z kl.  III A
Klaudyna Elżbieta Wałkiewicz  z kl.  III A
Edyta Domaszuk  z kl.  II B
Dominika Kołodziejczyk z kl. III A
Blażej Muszyński  z kl. II A
Piotr Lepietuszko  z kl. III C
Adrian Kuczyński z kl. II B
Karolina Malinowska z kl. III C

Jako pomysłodawca konkursu dziękuję wszystkim autorom prac za udział w konkursie. Wszystkim gratuluję wspaniałych pomysłów i wykonania. Zachęcam do brania udziału w następnych konkursach. Drodzy uczniowie, już nie mogę doczekać się Waszych kolejnych prac.