Z ortografią na co dzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mosiej   
środa, 13 marca 2013 10:21

Jesteśmy w ogólnopolskim finale konkursu

Uczennica klasy VIa Agnieszka Ostrowska zakwalifikowała się do finału V edycji ogólnopolskiego konkursu polonistycznego Z ortografią na co dzień.

Zadaniem uczestników II etapu konkursu było przeredagowanie tekstu tak, by wypowiedź spełniała kryterium poprawności ortograficzno-interpunkcyjnej. Aby zakwalifikować się się do finału, należało uzyskać 95% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy więc Agnieszce, która dyktando finałowe napisze w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk. W II etapie tego konkursu uczestniczyły też Marta Kowalczuk i Magdalena Turecka z kl. VIa. Obie uczennice uzyskały wysoki wynik, bardzo dobrze poprawiły błędy w tekście dyktanda o wysokim stopniu trudności. Ich wynik zasługuje na wyróżnienie. Uczestniczki konkursu do zmagań ortograficznych przygotowywały się w oparciu o testy konkursowe z lat poprzednich i „Poradnik Profesora Andrzeja Markowskiego”.

W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do konkursów polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej. Uczniowie kl. IV-VI SP i I-III Gimnazjum doskonalili umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną, uczestnicząc w konkursach „Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną za pan brat”. Każdy z konkursów składa się z trzech etapów.

Celem nadrzędnym obu konkursów jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci

i młodzieży i wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej. Pamiętajmy, że sprawne i poprawne posługiwanie się językiem ojczystym stało się koniecznością w naszym coraz bardziej skomplikowanym życiu (cyt. za Centrum Edukacji Humanistycznej).

 

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 10:23