II Otwarte Mistrzostwa Gminy w Scrabble
Wpisany przez Marek Muszyński   

W sobotę, 23.02.2013 r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Scrabble. Wzięło w nich udział 15 osób, w tym dwóch zawodników z Łap.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Juniorzy, których wystartowało sześciu, rozegrali po cztery partie. W tej kategorii klasyfikacja najlepszych wyglądała następująco: I miejsce Adrianna Roszkowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym); II m. Aleksandra Gierej (Szkoła Podstawowa w Juchnowcu Górnym); III m. Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

Seniorzy rozegrali po pięć partii. Najlepszymi okazali się: I miejsce Roman Błoszyński (Łapy), II m. Teresa Radziewicz (Juchnowiec Górny), III m. Monika Bielska (Ogrodniczki).

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju, czyli Zespół Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Pozostali gracze otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Mistrzostwa okazały się prawdziwym „skrablakowym” maratonem. Rozpoczęły się bowiem o 10.00 i trwały bez przerwy do 16.00. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie i nauczyciele z naszego zespołu szkół, za co należą im się gorące gratulacje. Za rok trzecia edycja mistrzostw, na którą już dziś organizatorzy zapraszają.