Konkurs plastyczny "Znane postacie ze świata kultury i sztuki Rosji"
Wpisany przez Barbara Cylwik   

18 lutego 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Znane postacie ze świata kultury i sztuki Rosji” zorganizowany dla uczniów gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie naszkicować znaną Rosjankę bądź Rosjanina, związanego z kulturą i sztuką. Młodzież narysowała między innymi portrety pisarzy, poetów, malarzy i kompozytorów.

Na konkurs napłynęło 23 prace, z których komisja wybrała 7 najlepszych rysunków. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie jury w składzie: p. Anna Radziewicz, p. Iwona Dudzik, p. Dorota Staleńczyk, p. Agnieszka Mudrewicz i p. Barbara Cylwik przyznało następujące miejsca:

I  miejsce zajęła Klaudyna Elżbieta Wałkiewicz z kl. III A
II  miejsce przypadło Beacie Hryniewicz również z kl. III A
III miejsce jury przyznało Miłoszowi Janowi Głowackiemu z kl. I B

Wyróżniono także cztery prace.

Elżbieta Gawinek  - kl. III A
Kamil Chrościcki  - kl. I A
Mateusz Ramotowski – kl. I B
Maciej Matys – kl. III A

Prace można będzie wkrótce podziwiać  na korytarzu na II piętrze przy pracowni języka rosyjskiego.