„Barwy Folkloru” 2012 - wyniki

 

20 kwietnia 2012r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie i wręczenie  nagród w II Powiatowym  Konkursie Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru” 2012. Konkurs rozwija się  i cieszy coraz większym zainteresowaniem. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Białostockiego i Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach tematycznych – wycinanka ludowa i haft krzyżykowy. W tym roku na konkurs wpłynęły 84 prace:  52 wycinanki i 32 prace z haftu krzyżykowego. Wiele z nich przedstawiało bardzo wysoki poziom artystyczny. Cieszy fakt, że młodzież naszego powiatu potrafi bawić się sztuką ludową i znajduje w niej coś interesującego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali uczniowie ZS w Kleosinie, ZS w Turośni Kościelnej, SP w Złotorii i ZS w Juchnowcu Górnym. Wspaniałe nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Sponsorami konkursu byli też: Bank Spółdzielczy w Juchnowcu i PSS Społem w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy i goście otrzymali piękny folder podsumowujący i promujący konkurs w szerszym środowisku.

Podczas uroczystości wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki”.
Po zakończeniu uroczystości było zwiedzanie wystawy  i słodki poczęstunek.

Prace konkursowe oceniane były w trzech kategoriach wiekowych:

 • klasy I-III sp
 • klasy IV-VI sp
 • gimnazjum

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsca:

 • uczennica  kl. III (wycinanka) ZS w Kleosinie
 • uczennica  kl. III (haft) ZS w Kleosinie
 • Julita Markiewicz kl. V (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Mateusz Piskorz kl. V (haft) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Paulina Andruk  kl. III gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Krzysztof Suchowierski kl. III gim. (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

II miejsca:

 • Anna Lubecka kl. II (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Martyna Olechnicka  kl. II (haft) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Angelika Kuczyńska  kl. V (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Magdalena Turecka kl. V (haft) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Justyna Turecka  kl. III gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Eliza Kulikowska kl. III gim. (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

III miejsca:

 • Maciej Sacharzewski       kl. II (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • uczennica  kl. III (haft) ZS w Kleosinie
 • Laura Magnuszewska      kl. V (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Agnieszka Ostrowska      kl. V (haft) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Marta Odachowska          kl. III gim. (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym
 • Paulina Andruk                kl. III gim. (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

Wyróżnienia (wycinanki):

 • ZS w Juchnowcu Górnym: Magdalena Matys kl. I, Olga Śliwowska kl. II, Krzysztof Tomczak kl. II, Weronika Stasiewicz kl. II, Jakub Skarżyński kl. II, Izabela Litwiejko kl. IV, Michał Andruk kl. IV, Karol Stasiewicz  kl. VI, Agnieszka Ostrowska kl. V,
 • ZS w Turośni Kościelnej: uczennica  kl.. I gim., uczeń  kl.. I gim.

Wyróżnienia (haft):

 • ZS w Juchnowcu Górnym: Luiza Szaruta  kl. V, Julia Redlińska kl. V, Marta Kowalczuk  kl. V, Justyna Turecka kl. III gim.
 • ZS w Kleosinie: uczennica  kl. III,
 • SP w Złotorii: uczennica  kl. V,  uczennica  kl. VI,
 • ZS w Turośni Kościelnej: uczennica  kl. III gim.

 

Szkolnymi koordynatorami konkursu byli: Anna Radziewicz, Monika Zawadzka i Jan Sagun.