Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicję Borchert i Marka Muszyńskiego   

25 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W tym ważnym wydarzeniu ósmoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, odebrali nagrody z rąk pani dyrektor Barbary Klimaszewskiej. Zgodnie z tradycją Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, pan Krzysztof Marcinowicz, nagrodził uczniów z najwyższymi średnimi w szkole – Julitę Matys i Annę Pełszyńską z klasy VIII a, Mateusza Rynkiewicza z klasy IV b, a także Miłosza Koszykowskiego z klasy VI c. Doceniono również Huberta Muszyńskiego, ucznia klasy VIII b, który uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Uroczystość obfitowała w podniosłe chwile, a najważniejszą z nich było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych. Poczet sztandarowy w składzie Radosław Białowąs, Kamil Żółkowski, Aleksandra Gilewska, Karolina Kusznierczuk, Julita Matys oraz Julia Rudczuk powierzył opiekę nad sztandarem Marcinowi Domaszukowi, Krystianowi Sokołowskiemu, Julii Chwieduk, Julii Jezierskiej, Klarze Śliwowskiej i Anieli Urbanowicz. Poczet sztandarowy w nowym składzie odebrał ślubowanie złożone przez absolwentów, którzy przyrzekali godnie reprezentować imię naszej szkoły, a także dochować wierności nauce jej patrona – księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystości uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Tego dnia pożegnaliśmy nie tylko ósmoklasistów, ale również  panią Agatę Brzósko, udającą się na zasłużoną emeryturę. W imieniu całej społeczności szkolnej pani dyrektor podziękowała nauczycielce za wieloletnią pracę wychowawczą. Wszystko, co piękne, kiedyś się kończy… Warto jednak pamiętać, że każdy koniec staje się początkiem nowej przygody.