Konkurs pięknego czytania klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech   

W czerwcu 2021 r. zakończyła się realizacja zajęć w ramach innowacji pedagogicznej Wspomaganie nauki czytania przy wykorzystaniu gier dydaktycznych. Podczas zajęć biblioteczno ? świetlicowych uczniowie grali w różnego rodzaju gry dydaktyczne dotyczące polskiego alfabetu. Były to tradycyjne gry planszowe (np. alfabetyczny Piotruś, alfabetyczne i sylabowe Dooble) i gry multimedialne na platformach Wordwall czy LearningApps. Połączenie nauki i zabawy pozwoliło uczniom poznawać litery alfabetu w ciekawszy i przyjemniejszy sposób, zwiększyło ich motywację do nauki.

Podsumowaniem innowacji był szkolny konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych, który odbył się 9 czerwca 2021 r. w bibliotece szkolnej. Wzięło w nim udział 9 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych, zorganizowanych przez wychowawców klas I  - p. Agatę Brzósko i p. Mariolę Sagun. Komisja konkursowa podczas oceny uczestników wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce - Zuzanna Kościuczyk kl. I b,

II miejsce ? Bartosz Krawczuk kl. I a,

III miejsce ?  Amelia Kosińska kl. I a,

Wyróżnienia otrzymały Katarzyna Hryniewska kl. I a i Alicja Fornalska kl. I a.

 

 
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto