?Matematyka wokół nas?? ? zajęcia w klasie III a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska   

W roku szkolnym 2020/2021, pomimo trudności związanych z nauką zdalną, w klasie III a realizowane były od października do maja zajęcia matematyczne, w ramach innowacji pedagogicznej. Głównym celem było ukazanie występowania i przydatności matematyki w życiu codziennym. W ramach zajęć dzieci wykonywały szereg zadań, np. origami, projekt zagospodarowania terenu, zadania związane z ważeniem, obliczenia zegarowe, rozwijały swoją wyobraźnię tworząc obrazy z figur geometrycznych, wykorzystywały program Paint do rysowania obiektów zgodnie z osią symetrii, konstruowały gry planszowe, rozwiązywały zagadki, łamigłówki, poznawały zasady ruchu drogowego, uczyły się wymiany walut i zagadnień związanych z bankowością. Często pochłonięte pracą zapominały, że właśnie zajmują się matematyką.

 

 
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto