Ogólnopolski program "Czytanie ma moc" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Słomińska, Justyna Zdziech, Anna Radziewicz   

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie Czytanie ma moc. Był on organizowany przez Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o., a miał na celu rozwijanie i  promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W ramach programu prowadzone były zajęcia biblioteczno-świetlicowe oparte na książkach przekazanych przez organizatora i scenariuszach, zamieszczonych na stronie internetowej programu. Dzięki różnym aktywnościom czytelniczym uczniowie dowiedzieli się, że czytanie ma supermoce: pozwala poszerzyć zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, daje możliwość przeżycia wielu niezwykłych przygód razem z bohaterami czytanych książek.