Skarbonki "Góra Grosza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   

„Góra Grosza” to akcja, której celem jest  zbierani drobnych monet aby pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pandemia zmusiła nas do siedzenia w domu i zablokowała coroczną akcję Góra Grosza. Postanowiliśmy zatem zacząć zbierać grosiki już teraz i w grudniu dostarczymy je do szkoły. Zrobiliśmy skarbonki i tam gromadzimy drobne. Zachęcamy pozostałych uczniów do włączenia się do akcji. Zróbcie własne skarbonki i wrzucajcie tam drobne pieniądze. Zobaczycie ile się nazbiera do grudnia.