Wirtualny Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie 5b PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Żochowska   

8 i 10 marca to dni, w których świętujemy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z tej okazji uczniowie i uczennice klasy 5b przygotowali dla siebie nawzajem wirtualne niespodzianki, które zaprezentowali z pomocą wychowawczyni w czasie zajęć on-line na Teamsach. Nie zabrakło okolicznościowych kartek z podziękowaniami za wzajemną obecność, życzeniami pełnymi kwiatów i życzliwości. Chłopcy i dziewczęta zadedykowali sobie wybrane piosenki, których mogliśmy wspólnie wysłuchać na godzinie wychowawczej. Pojawił się nawet autorski wiersz napisany przez jednego z uczniów:

Drogie dziewczęta,

w dniu Waszego święta

ten wierszyk dla Wasz piszemy

i mnóstwo kwiatów życzymy.

Bez Was smutno byłoby na świecie,

lecz Wy dobrze o tym wiecie.

I dodam tylko jeszcze:

Dziękuję, że jesteście!

Uczniowie nie zapomnieli również o swoich Kobietach – Nauczycielkach oraz Mężczyznach – Nauczycielach. Po krótkim przypomnieniu zasad redagowania życzeń w ramach lekcji języka polskiego dziewczęta oraz chłopcy przygotowali życzenia przesłane Paniom i Panom poprzez aplikację Teams. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy uczcić te szczególne dni, doceniając tym samym urok przedstawicieli każdej płci.