„Jarzębinki” pospieszyły z pomocą choremu Kubusiowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Mariola Sagun   

W ubiegłym roku szkolnym opiekunowie Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki” zorganizowali zbiórkę darów rzeczowych, które zamierzali przekazać Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku. Odzew był bardzo duży nie tylko wśród dzieci, ale także wśród nauczycieli z naszej szkoły. Zebraliśmy książki, gry, materiały piśmiennicze. Chcieliśmy odwiedzić małych pacjentów, ale pandemia nie pozwoliła na wyjazd. Jednak dary dane z dobrego serca znalazły inne potrzebujące dziecko. Przekazane zostały na zbiórkę charytatywną i licytację na rzecz chorego na SMA Kubusia z Białegostoku. W ten sposób włączyliśmy się w walkę o życie chłopca. Mamy nadzieję, że Kubuś wyzdrowieje.