Ślubowanie uczniów klasy Ia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Brzósko   

29 stycznia, w sali nr 14 pięknie udekorowanej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w kameralnym gronie, w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli uczących oraz nauczycieli biblioteki i wychowawcy pani Agaty Brzósko, do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym dołączyli pierwszoklasiści.

Najpierw oddano głos najmłodszym uczniom w odświętnych strojach, w niebieskich biretach na głowach. Pierwszacy błysnęli talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej  części artystycznej  Pani Dyrektor skierowała do dzieci wiele ciepłych słów oraz życzenia sukcesów w nauce. Następnie gospodarz klasy i jego zastępca zwrócili się do Pani Dyrektor o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Na koniec części oficjalnej wychowawczyni wręczyły uczniom  pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali też wiele upominków i usłyszeli ciepłe słowa odczytane przez wychowawczynię w imieniu Samorządu Uczniowskiego i Rodziców uczniów. Mimo, że Rodzice nie mogli być na uroczystości, to duchowo wspierali swoje dzieci. Zorganizowali też słodki poczęstunek. Uroczystość została uwieczniona na wspólnie wykonanym zdjęciu razem z przybyłymi gośćmi. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.