Pamiętamy o zdrowym odżywianiu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka - Borys   

Obecny rok, co podkreślamy przy każdej okazji, jest inny niż poprzednie. Zazwyczaj nasz szkolny kalendarz jest bogaty w różnego rodzaju inicjatywy i  wydarzenia. Corocznie klasy I – III uczestniczyły w akcji  „Śniadanie daje moc!”, której celem było dbanie o zdrowe odżywianie, wspólne przygotowywanie najważniejszego posiłku dnia i wspólne dzielenie się nim. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie było możliwe przeprowadzenie akcji, w której czynny udział brały dzieci oraz ich rodzice.

W tym roku zaproponowaliśmy uczniom udział w konkursie plastycznym „Zdrowe, smaczne kolorowe – kupuję produkty krajowe”, organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zamierzeniem konkursu było rozpowszechnianie informacji na temat oznaczenia „PRODUKT POLSKI”, edukacja ekologiczna dzieci z województwa podlaskiego, a także  inspirowanie ich do zwracania uwagi na artykuły spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców. Efekty pracy dzieci zachwycają.