Wigilia on-line w klasie Vb PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Żochowska   

Świąteczne spotkanie klasy Vb na Teamsach rozpoczęliśmy od zajrzenia do krainy Muminków, które nie do końca wiedziały, czym jest Gwiazdka.    Z pomocą witryny mentimeter.com dokończyliśmy wspólnie zdanie: Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy… Dzięki zgromadzonym odpowiedziom zdradziliśmy Muminkom, że wspominamy wtedy narodziny Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, siadamy razem z rodziną przy stole, spędzamy czas z bliskimi, obdarowujemy się prezentami, kolędujemy. Podczas naszego spotkania on-line próbowaliśmy odtworzyć magię Świąt, dlatego ubraliśmy wirtualne choinki, odgadywaliśmy nazwy wigilijnych potraw, sprawdziliśmy naszą biblijną wiedzę o narodzinach Jezusa, zagraliśmy w świąteczne bingo, a nawet udało nam się spotkać z Mikołajem, który odpowiedział na najbardziej nurtujące nas pytania. Na koniec wychowawczyni odkryła przed uczniami tajemnice wirtualnych życzeń oraz prezentów, które przesyłaliśmy sobie na kilka dni przed poniedziałkowym spotkaniem. Jedną z niespodzianek uczennicy, która podzieliła się z nami instrumentalną wersją samodzielnie zagranych kolęd, wykorzystaliśmy do zabawy w świąteczny quiz „Jaka to melodia?”. Udało nam się zgadnąć tytuły trzech kolęd: „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabrakło także czasu na wykonanie pamiątkowego zdjęcia przy włączonych kamerkach. Nasze wirtualne spotkanie pozwoliło nam cieszyć się sobą, a także poczuć świąteczny klimat. Aby zachować ten wspólny czas na długo w pamięci, wychowawczyni umieściła wszystkie nasze życzenia, prezenty, świąteczne niespodzianki wykorzystane podczas klasowej Wigilii na wirtualnej tablicy. Zachęcamy do jej odwiedzania, ponieważ znajdziecie tam mnóstwo świątecznych skarbów, którymi chcemy się z Wami podzielić, życząc wszystkim Wesołych Świąt!!!

Zapraszamy na relację z wydarzenia