„Bezpieczne domy – przyjazne miasta” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

Od początku października do końca listopada 2020 r. klasy II i III brały udział w Ogólnopolskim Projekcie „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” – o ekologicznych rozwiązaniach, współpracy, pomocy i działaniu. Wychowawczynie realizowały cykl zajęć z wykorzystaniem piosenek, prezentacji, kart zadań, gier oraz przekazanej publikacji projektu z opowiadaniami. Zajęcia przybliżały dzieciom tematy przyjaznych dla człowieka miast, klęsk żywiołowych wpływających na życie mieszkańców Ziemi oraz bezpiecznego domu – czy każdy taki ma? Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż poruszał nowe treści i odnosił się do postrzegania przez dzieci innych kultur. W podsumowaniu akcji każda klasa dostała certyfikat udziału od organizatorów.