Tydzień Życzliwości w klasie II B PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kaliszewska   

W dniach 23-27.11.2020 r. klasa II b obchodziła Tydzień Życzliwości biorąc udział w Ogólnopolskiej Kampanii Cartoonnetwork „Bądź kumplem, nie dokuczaj” objętej patronatem m.in. przez Rzecznika Praw Dziecka. Każdego dnia poświęcaliśmy parę minut lekcji online na rozmowę o życzliwości, przyjrzeliśmy się Kodeksowi Kumpla, zastanawialiśmy się, co by było, gdyby każdy był taki sam i doszliśmy do wniosku, że super, iż się różnimy! Przypomnieliśmy sobie, jak powinniśmy okazywać sobie nawzajem życzliwość i że pomoc, nawet najmniejsza, jest wyrazem uprzejmości i przyjaźni. Zapoznaliśmy się ze stroną badzkumplem.cartoonnetwork.pl, na której dzieci chętnie wykonały quizy o przyjaźni. Dostaliśmy również podziękowania od Kamila Stocha, który jest jednym z ambasadorów kampanii oraz certyfikat uznania dla całej klasy.