Spotkanie z lekturą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Brzósko   

Pod koniec listopada, przez trzy kolejne dni, uczniowie klasy I a pracowali nad lekturą Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Poznali głównych bohaterów i ich ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu po zajęciach w szkole. Rozwiązywali zadania matematyczne i polonistyczne wśród konarów drzew, które były najlepszym miejscem do pomysłowych zabaw i wspólnych spotkań bohaterów lektury. Pierwszoklasiści postanowili też zadbać o nasze środowisko i każdy zobowiązał się wiosną posadzić małe drzewko albo kwiaty w ogródku lub na balkonie. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali jeszcze dowolną techniką plakaty zachęcające  do przeczytania tej lektury. Wszystkim książka się podobała. Może i ty sięgniesz po nią po obejrzeniu interesujących i pomysłowo wykonanych plakatów uczniów klasy Ia.