Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I – III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Truskolawska   

21 listopada 2020r. uczniowie kl. I – III wraz ze swymi wychowawcami obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który został przedłużony na kolejny tydzień nauki i pracy. W ramach kampanii Cartoon Network “Bądź kumplem, nie dokuczaj” skorzystaliśmy z różnorodnych materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mamy nadzieję, że pielęgnowanie szkolnych relacji będzie dzięki nim łatwiejsze, a stworzona przy ich pomocy atmosfera wzajemnego wsparcia, zrozumienia, serdeczności i akceptacji będzie służyć współpracy. Dzieci z chęcią obejrzały prezentację dotyczącą historii i idei tego święta, rozwiązywały zagadki i ćwiczenia interaktywne o życzliwości. Klasy pierwsze wykonały piękne laurki, klasy drugie prace plastyczne na temat: Jesteśmy życzliwi, a klasy trzecie plakat pod hasłem: Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej. Teraz, kiedy przeżywamy czas izolacji społecznej uświadamiamy sobie, jak ważne jest posiadanie w swoim otoczeniu dobrych kumpli. Dlatego: Bądźmy życzliwi, bądźmy kumplami – dla siebie i dla innych.