Zabawy z kodowaniem w klasach I - III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys   

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem i  programowaniem. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Nasza szkoła również wzięła udział w VII edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2020. Zabawy z kodowaniem rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą także wyobraźnię i kreatywność dzieci, a przede wszystkim dostarczają wiele radości. Uczniowie klas I - III z wielkim zaangażowaniem wykonali zadania, a efekty prac są różnorodne i wyjątkowe.