Spotkanie z rajdowcami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Sawicka   

20 października 2020 r. grupa Żabek i Pszczółek uczestniczyła w spotkaniu z rajdowcami z Automobilklubu Podlaskiego. Panowie, którzy przyjechali samochodem rajdowym, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Przygotowany do rajdów samochód z klatką bezpieczeństwa, dodatkowymi wlotami powietrza oraz nietypowym wnętrzem budził wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki mogły także zobaczyć, jak wygląda podstawowe wyposażenie rajdowej załogi, czyli kask, rękawice oraz kombinezon. Na koniec usłyszały głośny ryk silnika i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki z logo Automobilklubu Podlaskiego oraz logo przedszkola.

Celem spotkania, oprócz zapoznania z zawodem "kierowca rajdowy", było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie, jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierna prędkość.