X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie III a i III b PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska, Anna Skorulska   

 

5 października 2020 r. klasy III a i III b obchodziły X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Koordynatorkami akcji były panie: Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Skarżyńska oraz Anna Skorulska.

Akcja miała na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcić do utrwalania tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie cały tydzień uczestniczyli w zabawach związanych z tabliczką mnożenia - odgadywali hasła, uzupełniali karty pracy, kolorowanki, wykonali też plakaty.  Nawiązując do hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” maluchy sprawdziły wiedzę wicedyrektor Teresy Radziewicz, psycholog Anny Łysenko, wychowawczyni kl. I b Marioli Sagun, wychowawczyni kl. II b Moniki Kaliszewskiej, bibliotekarki Justyny Zdziech, pielęgniarki Małgorzaty Stasiewicz. Zadały też pracę domową rodzicom.

W ostatnim dniu przedstawiciele klas sprawdzili swoją wiedzę z tabliczki mnożenia podczas egzaminu. Mistrzami zostali: I miejsce – Mateusz Pacuk z kl. III a, II miejsce – Gabriela Sobocińska z kl. III a oraz III miejsce – Justyna Maciejczuk i Hanna Ramotowska z kl. III b.

Gratulujemy!