Dzień Głośnego Czytania w klasie III b PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wysocka – Borys, Agnieszka Słomińska   

29 września 2020 r. podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią wysłuchali w bibliotece szkolnej trzech książek przeczytanych przez p. Agnieszkę Słomińską. Autorami dwóch z nich – „W głębinach oceanu” i „W lesie” -  byli Anouck Boisrobert i Louis Rigaud. Książki te dotyczyły ekologii, poruszały problem wycinki lasów oraz zanieczyszczeń mórz i oceanów. Uczniów, oprócz tematyki tych książek, zainteresowała także ich forma, ponieważ były to książki typu pop-up, zachwycające przestrzenną formą ilustracji. Trzecia książka, jaką poznali uczniowie, to „Tek” - nowoczesny jaskiniowiec P. McDonnella. Pozycja ta w bardzo ciekawy i zaskakujący sposób poruszała problem uzależnień cyfrowych.

Po krótkiej refleksji na temat wysłuchanych książek uczniowie przejęli inicjatywę i sami głośno czytali zebranym słuchaczom wybrane fragmenty książek, m.in. M. Strzałkowskiej, M. Rusinka, T. Samojlika. Na zakończenie spotkania zdecydowana większość uczniów wypożyczyła książki do domu, by Dzień Głośnego Czytania świętować także z rodzeństwem i rodzicami.