25 września 2020r. - Dzień Pustej Klasy w edukacji wczesnoszkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Sagun   

Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III dołączyli do obchodzonego co roku, międzynarodowego święta edukacji na świeżym powietrzu „Dzień Pustej Klasy”. Przekonali się, że „Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia”. W ten piękny, słoneczny dzień, bliższe i dalsze okolice szkoły stały się salami lekcyjnymi. Odbywały się wycieczki przyrodnicze do ogrodu, na pole, podczas których dzieci obserwowały przyrodę, także z wykorzystaniem szkieł powiększających, zbierały ciekawe materiały przyrodnicze, z których układały piękne mandale, a także przekonały się, że bele siana mogą być nie lada atrakcją. Z radością bawiły się na placu zabaw i boisku szkolnym. O wiele przyjemniej słuchało się  lektur, rysowało i wykonywało na kocach ćwiczenia powtórzeniowe. Ten dzień był świętowaniem w bliskości z przyrodą, przyniósł wiele radości i pozytywnych emocji. Organizacją działań w swoich klasach zajęły się wychowawczynie: w klasie Ia p. Dorota Ogonowska, w Ib p. Mariola Sagun, w IIa p. Ania Truskolawska, w IIb p. Monika Kaliszewska, w IIIa p. Agnieszka Skarżyńska i p. Ania Skorulska, a w IIIb p. Ania Wysocka-Borys oraz p. Dorota Staleńczyk - nauczycielka j. angielskiego, która zorganizowała Outdoor English Lesson, gdzie uczniowie bawili się w "Human Memory" oraz "Can you guess the school object?".