Ubierz się w książkę
Wpisany przez Monika Żochowska, Agnieszka Słomińska   

23 października 2019 roku uczniowie klas IV z grupy teatralnej „Za kurtyną” wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem "Wyobraź sobie", przystępując do akcji „Ubierz się w książkę”. Zadaniem dzieci było stworzenie zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wizyty w szkolnej bibliotece, w której wybraliśmy odpowiednie książki. Kolejnym etapem była wycieczka do szkolnej garderoby, z której wypożyczyliśmy stosowne stroje. Po powrocie do Sali Nr 2, w której odbywały się zajęcia, przystąpiliśmy do tworzenia zdjęć, co okazało się wcale nie takim łatwym wyzwaniem. Do zrobienia dwóch fotografii potrzebowaliśmy bardziej naturalnego tła, więc na chwilę wyszliśmy na teren przyszkolnego placu zabaw. 3-godzinne zajęcia zakończyliśmy prezentacją zdjęć, którymi dzielimy się tutaj. Jesteśmy ciekawi, czy rozpoznacie ukrytych na zdjęciach czwartoklasistów oraz czy znacie treść wszystkich wykorzystanych w akcji książek.