XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”.
Wpisany przez Katarzyna Chrościcka   

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", który w 2020 roku odbywał się pod hasłem pod hasłem „(R)ewolucje Ziemi”. Konkurs organizowany był w ramach obchodów „Dnia Ziemi”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o środowisku naturalnym i konieczności jego ochrony oraz spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały ją w przeszłości.  Kilkunastu uczniów naszej szkoły wykonało ciekawe prace plastyczne zgodnie z tematem i wymogami formalnymi. W związku z pandemią etapy półfinałowy i finałowy zostały połączone. Dopiero w czerwcu przeprowadzono ocenę nadesłanych prac plastycznych i ogłoszono wyniki.

Nasi uczniowie odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie.  Wyróżnienie od organizatora otrzymał Tymoteusz Radziewicz z kl. VI a, a wyróżnienie ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe Natalia Sorko również z klasy VI a. Serdecznie gratuluję.