X lecie Przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anetta Śliwowska, Kamila Sawicka   

 

10 LAT MINĘŁO?

<<<< Prezentacja (format PowerPoint) >>>>

Najważniejszym wydarzeniem roku szkolnego 2019/2020 były obchody jubileuszu przedszkola, które miały miejsce 21 listopada 2019 r. W tym dniu, przy udziale licznych gości, świętowaliśmy dziesiątą rocznicę powstania przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku pan Marek Brzozowski, Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, Sekretarz Gminy Juchnowiec Kościelny pani Teresa Rudzik, Przewodnicząca Rady Gminy pani Joanna Januszewska,  Ks. Dziekan Andrzej Kondzior oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli Gminy Juchnowiec Kościelny.

Pierwszym punktem jubileuszowego programu była prezentacja multimedialna, dzięki której zgromadzeni goście mogli odbyć podróż przez dziesięć lat działalności przedszkola. Kolejna część należała już do głównych bohaterów tego dnia, czyli dzieci, które pod kierunkiem swoich pań przygotowały bogatą część artystyczną. Jako pierwsze wystąpiły Pszczółki tańczące z wielkim wdziękiem poloneza. Gdy umilkły gromkie brawa, na scenie pojawiły się dzieci z grup Żabki i Motylki, aby powiedzieć wszystkim jak naprawdę wygląda życie przedszkolne. Ich przedstawienie pod tytułem ?W naszym przedszkolu? ujawniło wszystkie tajemnice przedszkolnych kuluarów, które niejednokrotnie wywoływały śmiech wśród publiczności. Część artystyczną zakończyła grupa Sówek, która zaprezentowała instrumentację utworu muzycznego.

Niezwykle ważnym punktem tego dnia, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci i ich rodziców, było Pasowanie na Przedszkolaka. Kasztanki - bo o nich mowa - poprzez symboliczne dotknięcie ogromnym lizakiem, oficjalnie stały się częścią społeczności przedszkolnej. Podobnie jak starsze koleżanki i koledzy, również one przygotowały krótki występ. Śpiewając piosenkę i recytując wiersze udowodniły, że w pełni zasłużyły na miano przedszkolaków.

Obchody jubileuszowe stały się doskonałą okazją do wyróżnienia uczestników dwóch konkursów przedszkolnych. Pierwszy z nich, pod nazwą ?Moje wspomnienia z przedszkola?, adresowany był do absolwentów przedszkola i został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. W drugim natomiast - noszącym nazwę ?Kasztanowe Przedszkole?- udział brały przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami. Laureaci obu konkursów, za podjęty wysiłek, otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość zakończyła się zabawami dzieci z animatorami, natomiast zaproszeni goście udali się na spacer po przedszkolu,  a następnie na poczęstunek.

Mamy nadzieje, że kolejny jubileusz będzie równie udany!

 
situs toto 4d dentoto
situs toto 4d dentoto