Wyjazd klas IV na teatralny pojedynek sztuk
Wpisany przez Monika Żochowska   

W poniedziałkowy poranek grupa uczniów z klasy IV a i IVb wybrała się pod opieką p. Moniki Żochowskiej, p. Justyny Zdziech oraz p. Agnieszki Słomińskiej na spektakl w wykonaniu Teatru Wrocławskiego „In-art”. Młodzi aktorzy zaprezentowali pojedynek sztuk „Kino kontra teatr”. Podczas przedstawienia śledziliśmy zmagania czwórki przyjaciół, których zadaniem było zaprezentować na deskach teatru znane sceny filmowe (m.in. z „Opowieści z Narnii”, „Hobbita”, „Harry’ego Pottera”, „Romea i Julii”). Czwartoklasiści mogli zauważyć podstawowe różnice w specyfice tych form artystycznych, a także obejrzeć różnorodne techniki teatralne (np. maski, lalki). Dodatkową atrakcją naszej krótkiej wycieczki była podróż komunikacją miejską. W autobusie linii 104 niektóre z dzieci po raz pierwszy miały okazję skasować swoje bilety. Po powrocie do szkoły uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z kilkugodzinnego wyjazdu.