Warsztaty kreatywnego pisania „Loesje”
Wpisany przez Monika Żochowska   

Młodzież realizująca projekt „Speculum” 21 września 2019 roku miała możliwość uczestniczyć w warsztatach kreatywnego pisania pod opieką instruktorki z warszawskiej grupy Loesje – pani Marty Twarowskiej. Zajęcia polegały na tworzeniu krótkich tekstów na bazie skojarzeń i zabawie słowem. Teksty powstałe podczas warsztatów są humorystycznymi, krótkimi formami, będącymi głównie efektem indywidualnej pracy uczestników, ale stworzonymi na bazie słów i skojarzeń całej grupy. Warsztaty miały na celu wywołanie refleksji w umysłach młodych odbiorców, pobudzenie ich kreatywności, a także pokazanie, że słowa mają moc – można dzięki nim realnie wpływać na rzeczywistość, wkraczając z własnymi ideami w najbliższe otoczenie i zachęcając innych do podjęcia twórczego dialogu. Fotoreportaż z warsztatów można obejrzeć na stronie projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury:

http://speculum.bibliotekajuchnowiec.pl/2019/09/30/loesje/