Wyjazd na spektakl w Teatrze Muzycznym ROMA
Wpisany przez Monika Żochowska   

20 listopada 2019 roku młodzież realizująca projekt “Speculum” wybrała się pod opieką koordynatora projektu – pani Bożeny Cylko oraz opiekuna grupy teatralnej “Lustro” - pani Moniki Żochowskiej na teatralną przygodę do Warszawskiego Teatru Roma na musical “Aida”. Trudy kilkugodzinnej podróży do Warszawy i z powrotem do Juchnowca Kościelnego oraz późny, nocny powrót do domu zostały zrekompensowane przez niezwykłe widowisko. “Aida” zachwyciła nas od pierwszych chwil przepiękną muzyką, śpiewem i grą aktorów, energicznymi układami tanecznymi, pełną plastycznych obrazów scenografią. Za serca chwytała również emocjonująca historia nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan i Radamesa - kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Zakazana miłość, która rodzi się między tytułową Aidą a księciem,  a także dramatyczne wybory bohaterów wyrażane w pełnych napięcia formach liryczno-muzycznych głęboko poruszały najgłębsze pokłady emocji. Zważywszy na to, że tuż przed opuszczeniem autokaru usłyszeliśmy w radiu utwór Eltona Johna – twórcy muzyki do spektaklu uznaliśmy, że nasza wyprawa nie była przypadkowa. Pobudziła nasz apetyt na nowe doznania teatralne, a także zmotywowała do wytężonej pracy nad naszym wigilijnym przedstawieniem.