PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ ŚWIĄTECZNYCH „PŁATKI ŚNIEGU WOKÓŁ NAS” – 6.02.2020 r.
Wpisany przez Teresa Radziewicz   

Po raz drugi Zespół Szkół w Turośni Kościelnej organizował przegląd przedstawień świątecznych, w tym roku pod nieco przewrotnym (wobec otaczającej aury) hasłem „Płatki śniegu wokół nas”. Uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej „Lustro” pod opieką p. Moniki Żochowskiej brawurowo zaprezentowali walkę dobra ze złem w spektaklu „1:0”. Teatr szkolny „Turgina” z Turośni Kościelnej pod opieką p. Beatrycze Smaszcz oraz p. Katarzyny Rodziewicz czarował widownię w baśni „Królowa Śniegu”. Teatr „Dolniaki” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej pod opieką p. Haliny Szekalskiej i p. Moniki Leszczyńskiej przedstawił tradycyjną „Patorałkę”. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach pod opieką ks. Andrzeja Bojarzyńskiego przygotowali nieco uwspółcześnioną wersję Jasełek. Spotkanie pozwoliło dzieciom i młodzieży zobaczyć, jak pracują i po jakie pomysły sięgają ich rówieśnicy oraz sprawiło, że nawiązały się nowe znajomości pomiędzy uczniami sąsiadujących szkół.