Dzień Babci i Dziadka w klasach I – III
Wpisany przez Agnieszka Skarżyńska, Anna Wysocka – Borys, Anna Skorulska   

 

Choć styczeń to miesiąc zimowy i z reguły pełen  mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Tak naprawdę oni każdego dnia troszczą się o swoje wnuki i myślą o nich. To babcia i dziadek potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to stała uroczystość wpisana w kalendarz naszej szkoły. W tym roku te ważne dni świętowaliśmy 17 stycznia. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dziadkowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkursach i, trzeba dodać, świetnie sobie radzili. Następnie  zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Spotkanie uświetnił również występ naszego szkolnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki”. Tegoroczną uroczystość przygotowały wychowawczynie klas II -  p. Agnieszka Skarżyńska, p. Anna Wysocka – Borys oraz p. Anna Skorulska.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!