Uczestnicy projektu „Speculum”w BTL-u
Wpisany przez Monika Żochowska   

 

13 listopada 2019 roku uczestnicy projektu SPECULUM realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego koordynatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym, a partnerem – Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym uczestniczyli w wyjeździe do Białostockiego Teatru Lalek. Grupa teatralna „Lustro” wybrała się na spektakl pt. „Dzikie serce”. Po przedstawieniu uczniowie poznali topografię teatru, odwiedzili pracownie, w których tworzy się teatralna magia, mieli okazję zajrzeć do wielu ciekawych miejsc, zwykle niedostępnych dla widzów. W trakcie zajęć interaktywnych poznali tajniki scenopisarstwa i wybranych form dziennikarskich mających zastosowanie w życiu nie tylko teatralnym. Warsztaty dały im możliwość opanowania tajników analizy tekstu literackiego i pokazały jak w praktyce zastosować zdobyte na zajęciach umiejętności, a udział w spektaklu dostarczył wielu niezapomnianych wzruszeń, a także pobudził do refleksji na temat relacji rodzinnych.