Taneczne zmagania grupy teatralnej „Lustro”
Wpisany przez Monika Żochowska   

 

10 listopada 2019 roku uczestnicy projektu SPECULUM realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego koordynatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym, a partnerem – Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym uczestniczyli w wyjeździe do  białostockiego Studia Działań Kreatywnych – DanceOFFnia. Młodzież pod okiem pani choreograf Doroty Baranowskiej szlifowała układ choreograficzny, który będzie częścią przedstawienia wigilijnego. Wizyta w białostockiej szkole tańca była zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej również pod opieką pani Grażyny Stanisławskiej, która pracowała z uczniami w murach naszej szkoły nad koordynacją ruchową, świadomością transformacji ruchu w przestrzeni, poczuciem estetyki i harmonii wykonywanych elementów, ich właściwej synchronizacji, ekspresji, dynamiki oraz ogólnego wyrazu artystycznego kompozycji choreograficznych inspirowanych fabułą planowanego spektaklu teatralnego. Uczniowie w trakcie warsztatów poznali różne formy tańca: balet, hip-hop oraz taniec współczesny w oparciu o kontakt i improwizację. Nietypowe Jasełka z dużą dawką tanecznych elementów zostaną zaprezentowane 19 grudnia o godz.17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, a dzień później – 20 grudnia o godz.10:15 – występ będą mogli zobaczyć goście zgromadzeni na Szkolnej Wigilii. Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych teatralnych wrażeń, które pozwolą wzbudzić przedświąteczne refleksje.