Wycieczka klas VI i VII do Mikołajek i Kętrzyna
Wpisany przez Aneta Białous, Katarzyna Chrościcka, Barbara Cylwik   

We wtorek-  10 grudnia 2019 r. uczniowie klas VI i VII udali się na jednodniową wycieczkę do Mikołajek i Kętrzyna z biurem Prestige Travel. Opiekunami wyjazdu były panie: Aneta Białous, Katarzyna Chrościcka i Barbara Cylwik. Punktualnie o 8:00 wyruszyliśmy spod szkoły w stronę Mikołajek. W Mikołajkach spędziliśmy 1,5 h w Parku Wodnym Tropicana. Wszyscy zrelaksowaliśmy się i poszaleliśmy w wodzie. Było nam cieplutko, w przeciwieństwie do aury za oknem. Po wodnych szaleństwach, uśmiechnięci ale i bardzo głodni udaliśmy się do Kętrzyna na obiad. A jedliśmy pyszne  rzeczy w  „Zajeździe Pod Zamkiem”. Wszystko nam smakowało, panie z obsługi  i pani właścicielka, cierpliwie donosiły wazy na stoły. Odstresowani i z pełnymi brzuszkami udajemy się do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie – wspaniałej atrakcji na Warmii i Mazurach.  Powstał on  w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. A tam w nastroju bożonarodzeniowym spotkaliśmy się z Elfami i Świętym Mikołajem. W Konsulacie  dzieci mogły wydmuchać  ze szkła własną bombkę i nauczyły się, jak je pięknie ozdobić. Każdy z nas ozdobił  minimum 2 bombki, ale byli też i  tacy, których tak wciągnęło to zajęcie, że stworzyli nawet 6 własnych ozdób. Nie możemy się doczekać, kiedy zawiesimy swoje bombki na choince.  Zobaczyliśmy  tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. W  Galerii bombek podziwialiśmy najpiękniejsze bombki a między innym jajka Faberge, kolekcje amerykańskie, skandynawskie, europejskie a nawet japońskie   – niektóre były bardzo oryginalne. Niechętnie opuszczaliśmy Kętrzyn. Wszyscy byliśmy w dobrym humorze, autokar rozbrzmiewał śpiewem młodzieży. O godz. 21:00 dotarliśmy do Juchnowca Górnego, gdzie już czekali na swoje pociechy  rodzice. Dzieci nie mogą  doczekać się kolejnego wyjazdu, tym razem w czerwcu.