Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisany przez Aneta Białous i Katarzyna Chrościcka   

Pluszowy miś od ponad 100 lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Pluszak jest symbolem dobra, łagodności i opiekuńczości, czyli właściwie wszystkiego, czego pragnie człowiek. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych
w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych     sekretów
i tajemnic. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci
i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto
25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszej szkole też obchodziliśmy to święto. Tego dnia misie były wszędzie i chciały robić wszystko to, co robią w szkole dzieci. Całkiem dobrze im szło! Za rok zaprosiliśmy ponownie wszystkie misie do szkoły. Czy święto Misia jest potrzebne?   „Oczywiście, że tak!”